Aktualności

7 sierpnia 2022

Drinktec 2022

Już niedługo odbędą się ponownie w Monachium wiodące na świecie targi branży napojów i płynnej żywności. Wraz z naszą siostrzaną firmą Esau & Hueber serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w hali C3 na stoisku 416. Czekamy na Państwa na targach drinktec 2022!

Zobacz więcej

16 maja 2022

W Szczecinku powstaje nowy browar Kaspara Schulza

Pierwszy browar w Szczecinku wybudowali w 1853 roku bracia Riemer. Browar był na tyle nowoczesny, że poradził sobie z lokalną konkurencją. Prosperował przez kilkadziesiąt lat. Nawet upaństwowiony, po II Wojnie Światowej, przynosił spore dochody. W tamtym czasie piwa było stale za mało (tak jak zresztą wielu innych artykułów) i władza postanowiła wybudować nowy browar przy […]

Zobacz więcej

15 maja 2022

Nowy browar w pierwszej restauracji w Europie – trwa montaż browaru

Nie każdy wie, że we Wrocławiu powstała pierwsza w Europie restauracja! Dokładniej, była to powstała w średniowieczu piwiarnia zwana Piwnicą Świdnicką. Szacuje się, że działała we Wrocławiu już od 1273 r.!

Zobacz więcej

16 stycznia 2022

SCHULZ Pioneer Pro

Firma SCHULZ od lat 70-tych zajmuje się automatyzacją instalacji browarniczych. Spojrzenie na początki pokazuje szybki rozwój tej linii produktów. Firma Peter Bischof, jako stały partner Kaspara Schulza, była pionierem najnowocześniejszych rozwiązań, począwszy od systemu sterowania przełącznikami i dystrybutora poprzecznego, aż po wprowadzenie pierwszego na świecie systemu automatyki warzelni opartej na mikroprocesorze w latach 80-tych.

Zobacz więcej

10 grudnia 2021

Montaż browaru Bałtów

Trwa montaż browaru Bałtów, planowane otwarcie wiosną 2022 r.

Zobacz więcej

22 czerwca 2021

Browar w Gdańsku wraca na swoje miejsce!

W sierpniu 2021 nastąpi uroczyste otwarcie Gdańskiego browaru. Browar w majątku Kuźniczki (Gdańsk-Wrzeszcz) sięga roku 1873 kiedy to firma Danziger Aktien Bierbrauerei (DAB) uruchomiła tu produkcję słynnego i popularnego piwa dolnej fermentacji typu Pilzner. Browar działał w tym miejscu nieprzerwanie przez 128 lat, produkując znane powszechnie piwa takie jak np. Hevelius, Artus, Kaper Królewski i Gdańskie Eksportowe.

Zobacz więcej

21 czerwca 2021

System filtracji SCHULZ

Aby sprostać naszej reputacji najbardziej innowacyjnego systemu dostawca najlepszych piw na świecie, my w SCHULZ wraz z rozwojem uzupełniamy naszą ofertę produktów o zupełnie nowy, niestandardowy system filtracji – bez zastosowanie ziemi okrzemkowej (diatomit) jako medium filtracyjnego. Utrata piwa i zużycie tlenu zredukowano do wartości absolutnie minimalnej, dzięki czemu system filtracji SCHULZ jest atrakcyjny nawet dla małych browarów. 

Zobacz więcej

11 maja 2021

Podcast dyrektora generalnego firmy SCHULZ

W 2008 roku Johannes Schulz-Hess w dziesiątym pokoleniu przejął firmę KASPAR SCHULZ z 82 pracownikami. Dziś, 13 lat później, jest właścicielem rodziny marek SCHULZ, która oprócz SCHULZ zrzesza firmy Hinke Tankbau GmbH, Künzel Maschinenbau GmbH i Esau & Hueber GmbH jako spółki siostrzane i zatrudnia 375 osób. W najnowszym odcinku naszego podcastu „Vom Stulm zum […]

Zobacz więcej